Tényleg megjött a szervízcsomag
Holnap jön a Vista SP1
A régi ígéret úgy tűnik, valóra válik: március 18-án debütál a Windows Vista első szervízcsomagja - legalábbis annak első, egyelőre csak öt nyelven elérhető változata. A többi nyelv később jön, talán a várt teljesítménynövekedés is - eddig kevés pluszról hallani.
2008.03.17 14:15ma.huMegbízhatónak ítélt források szerint holnap debütál a Vista első szervízcsomagja, a régen várt SP1: igaz, már február óta tesztelhető, de a Microsoft Download Centeren és a Windows Update-en keresztül csak most válik elérhetővé.
A csomagban elsősorban hibajavítások és teljesítményfokozó finomítások szerepelnek - elvileg. Az eddigi visszajelzések szerint ugyanis lényeges sebességnövekedés vagy kompatibilitás-javulás nem jellemzi a szervizelt rendszert sem. Ellenben a BitLocker más képes lesz több meghajtót is titkosítani.
És az eddig bevált hackelési trükköket is kezeli a Vista. A legnépszerűbb megoldásokkal megbűvölt rendszerek nem működnek tovább, újra kell majd őket aktiválni - viszont most már nem csak harminc napig lehet majd használni a regisztrálatlan rendszert, de folyamatos jelzésekkel szórakoztatják majd az illetéktelen usereket: lehet, hogy a rendszer nem eredeti.
A késés oka bizonyos hardverelemek viselkedése a Microsoft szerint - bizonyos hardverelemek mellett telepítve a rendszert az folyamatosan újraindul. A gyártóknak pedig adnak egy kis időt a hibák kijavítására - addig pedig nem ajánlja fel a Vista a frissítést, ha ilyen hardvert is irányítania kell.
A frissítés egyelőre csak kézi irányítással indítható el, az automatikus update egy hónap múlva lesz elérhető - várakozások szerint akkor már minden nyelven.
Sőt, ezzel egyidejűleg a rendszer árát is lejjebb viszik: az Ultimate ára 80 dollárral csökken, az upgrade verzió pedig 40 dollárral lesz olcsóbb. A Home Premium ára harminc dollárt esik (159-ről 129- dollárra), alig titkolt vevőcsalogató hatással. Magyarországon várhatóan az SP1gyel érkezik ez a kedves gesztus.
Úgyhogy egy hónapig még ne vegyenek Vistát, ha nem muszáj.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


