Mobiltelefon a Holdon
GSM-rendszer épül a Holdon, lehet MMS-t küldeni
A Holdon dolgozó űrhajósoknak is lesz mobiltelefonjuk. Az amerikai NASA és a British National Space Center biztosítja hozzá a jelet. 2012-ig fellövik a műholdnak azt a prototípusát, amely garantálja a kommunikációt a 2020-ra tervezett Hold-bázis jövőbeni lakói számára - írta az Il Messaggero című olasz napilap.
2008.03.04 10:15MTI"A robotok és az űrhajósok a bázistól eltávolodva is dolgoznak majd a planétán, szükségük lesz egy kommunikációs rendszerre. Amire gondolunk, az teljesen hasonló ahhoz a telefonrendszerhez, ami a Földön működik" - nyilatkozta David Parker, a BNSC igazgatója.
A "Moonlite"-program egy vagy két műhold használatát tervezi, de ez tovább növelhető 4-5-re, ha nagyobb terület lefedésére lesz szükség. A rendszer másodpercenként 3 kilobyte-os teljesítményű lesz az adatok letöltésére és 2 kilobyte-os a feltöltésre, ami elégséges MMS-ek küldésére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
- 20:14 Többen megsérültek egy észak-kínai lakónegyedben történt robbanásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06