Magyarország vezeti a spam ranglistát
Nem javul a magyarországi spamhelyzet
A MessageLabs 2010. május havi jelentéséből kiderül, hogy ismét Magyarország vezeti a spam ranglistát. Hazánkban az e-mail forgalom 95,4 százaléka volt kéretlen levél.
2010.05.29 18:59computerworld.huVilágszinten tíz kéretlen levélből kilenc tartalmaz URL-hivatkozást, miközben a reklámlevelekben talált domaineknek mindössze az öt százaléka tartozott valós honlapokhoz. A spammelt URL-hivatkozásokban található domain nevek közül a négy leggyakoribb valamely közismert közösségi média, blog vagy fájlmegosztó weboldalra vezetett.
"A jól ismert honlapokhoz tartozó domainek újra és újra használatban vannak, míg az egyszer használatos domainek csupán egy rövid ideig keringenek a világhálón, és aztán örökre eltűnnek. Ez valószínűleg azért van, mert némi munkát igényel a megszerzésük. A törvényes domainek esetében ugyanis követelmény a CAPTCHA, amely olyan automatikus teszt, ami képes megkülönböztetni az emberi felhasználót a számítógéptől" - mondta Gombás László, a Symantec magyarországi képviseletének szakértője.
A júniusban kezdődő labdarúgó-világbajnokság kapcsán a Messaglabs szűrői egy speciális küldeménytípust is lelepleztek. A kínai IP címről érkező spamet portugál nyelven fogalmazták, és a rendezvény egyik kiemelt szponzorának logójával látták el a terjesztői.
A MessageLabs szerint 2010 májusában az összes levélforgalom 90 százaléka volt spam, amely az áprilisi adatokhoz képest 0,3 százalékos növekedést jelent. Az e-mailek útján szétküldött vírusok száma 0,18 százalékkal emelkedett áprilishoz képest.
A vírusos levelek 22,6 százaléka tartalmazott fertőzött weboldalra mutató linket is. A kéretlen reklámlevelek terjedésével kapcsolatos statisztikákban hazánk végzett az élen, ugyanis a cég szerint a magyarországi e-mail forgalom 95,4 százaléka kéretlen levél volt. A második helyen Olaszország, míg a harmadikon Luxemburg végzett.
A végponti veszélyeket illetően a MessageLabs szűrői napjainkban sokkal több olyan károkozót ismernek fel, amelyek laptopokat, asztali számítógépeket és szervereket egyaránt veszélyeztetnek. A múlt hónapban a legtöbbet blokkolt károkozó a Sality.AE vírus volt. amely kihasználja a Windows autorun lehetőségeit, és további kártevőket tölt le az internetről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06