Támadnak a zombik
McAfee: már Kínában van a legtöbb meghackelt magánszámítógép
Az Egyesült Államokat megelőzve 2009 utolsó negyedévében már Kínában volt a legtöbb olyan meghackelt magánszámítógép, amelyet távirányítással káros célokra használhatnak - közölte a kaliforniai McAfee internetbiztonsági cég.
2010.02.15 19:25MTI Ezek a fertőzött "zombi" számítógépek gyakran úgynevezett robothálózatokba vannak kötve, ahonnan a hackerek levélszeméttel áraszthatnak el email címeket vagy támadást indíthatnak weboldalak ellen - mutatott rá a McAfee.
A cég - amely adatokat gyűjt a világ 120 országában több mint 100 millió számítógépre fenyegetést jelentő veszélyekről - úgy számolt: a negyedik negyedévben Kínában 1 millió 95 ezer, az Egyesült Államokban 1 millió 57 ezer számítógép fertőződött meg.
A McAfee szerint ezek az adatok hozzáadódnak ahhoz a mintegy 10-10 millió fertőzött komputerhez, amelyet már korábban mindkét országban észleltek. George Kurtz, a McAfee globális technológiai igazgatója szerint Kínában azért terjedhetnek ilyen ütemben a zombihálózatok, mert óriási mértékű a szoftverkalózkodás, és a felhasználók gyakran nem frissítik programjaikat, így gépeiken kijavítatlanok maradnak a biztonsági rések.
A biztonsági cég rámutatott: a robot hálózatok mutatják, mennyire ki vannak téve a számítógépes hálózatok a rossz indulatú behatolás veszélyének. Nemzetközileg a vállalatok és kormányok között kiterjedt vita folyik arról, hogyan lehet védekezni az illetéktelen behatolók ellen. Hillary Clinton amerikai külügyminiszter január 21-i beszédében az internet szabadsága mellett állt ki, és egy nemzetközi internetes viselkedési normarendszer megalkotását sürgette.
Elemzők viszont rámutatnak: az ez irányú amerikai felhívásokat bonyolítja, hogy az Egyesült Államokban is több mint 10 millió fertőzött gép működik.
Mint a Jack Goldsmith, a Harvard Law School professzora a közelmúltban rámutatott: az amerikai kormány megtehetné, hogy nagyobb szigorral lép fel a robot hálózatok ellen, de ez nagy költségekkel járna és jogi szempontból is támadható lenne. Washington emiatt eddig nem cselekedett, és a fertőzött gépcsoportokból indított támadások száma növekszik. Stewart Baker, az amerikai belbiztonsági minisztérium egykori helyettes államtitkára szerint arra volna szükség, hogy a vezető ipari államok összefogjanak a zombi hálózatok kiiktatására. Szakértők szerint a kibertámadásokra a leginkább hálózatokba szervezett és internetfüggő amerikai gazdaság a legérzékenyebb.
A legtöbb támadás is az Egyesült Államokból indul ki. A McAfee nemzetközi felmérése szerint a vállalatok biztonsági vezetőinek 36 százaléka aggódik amiatt, hogy cégét amerikai hackerek támadják meg, 33 százalék Kínától tart, és a harmadik helyen, messze lemaradva Oroszország következik 12 százalékkal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:34 Az EU egy vagyont biztosít az európai és ukrán védelmi ipar fellendítésére
- 18:31 Sikeresen visszatért a Sencsou-19 űrhajó legénysége a kínai űrállomásról
- 16:27 A Sztálingrád elnevezést kapta Volgográd repülőtere
- 14:18 Több százezer ember maradt áram nélkül súlyos viharok nyomán az USA-ban
- 12:17 Többen meghaltak egy étteremben keletkezett tűzben Északkelet-Kínában
- 10:15 Kanadai miniszterelnök: Kanada soha nem lesz az 51. amerikai állam
- 8:14 Eurostat: csökkent tavaly a közúti balesetben elhunytak száma az EU-ban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06