Megbízható és szupergyors
SSD-sebességbajnokot mutatott be a Micron
Az SSD-k már alaphelyzetben sem lassúak, de ez a modell még SSD fronton is szupergyors.
2009.12.12 09:35ma.huMivel az SSD (Solid State Disk) eszközökben a hagyományos merevlemezekkel ellentétben nincsenek mozgó alkatrészek csak memóriachipek, egyrészt jóval megbízhatóbbak, másrészt pedig villámgyors működésűek.
A Micron által most bemutatott legújabb SSD-k pedig még a korábbi hasonló modelleknél is jelentősen gyorsabbak.
A RealSSD C300 típusjelzésű újdonság a gyártó közlése szerint nem kevesebb mint 355 MB/s-os olvasási sebességre képes, és a 215 MB/s-os írási teljesítményére sem lehet egyetlen rossz szavunk sem.
Ez az SSD már jóval túlmutat a korábbi 3 Gb/s-os SATA technológián, lévén, hogy immár a 6 Gb/s-os SATA szabványt is támogatja - SSD fronton a világon elsőként.

A 34 nanométeres gyártási technológiák segítségével készülő MLC (Multi Level Cell) memóriachipek ONFI 2.1 kompatibilisek, a meghajtók pedig 128 GB-os, valamint 256 GB adattároló kapacitással rendelkező változatokban jelennek meg a piacon.
A gyártó ígéretei szerint mindkét verzió kapható lesz 1,8 colos és 2,5 colos formátumban is. A kereskedelmi forgalmazás a jövő év elején fog megkezdődni.
A memóriapiac igazi nagyágyúi szerint körülbelül 2011-re jön el az az idő, amikor az SSD termékek igazán széles rétegek számára elérhetővé fognak válni.
A gyártók úgy vélik, hogy addigra várhatóan végbe fog menni a vadonatúj 20 nanométeres gyártási technológiákra történő átállás, mely mindenképpen áttörést jelent majd SSD fronton.
GB/forint arány tekintetében ma még 20-30-szor drágábbak az SSD-k, mint a hagyományos merevlemezek.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


