Eszkalálódhat a böngészőháború
Krómozza az Explorert a Google
Egy olyan kiegészítőt adott ki a Google az Internet Explorerhez, ami gyakorlatilag a saját böngészőjévé változtatja a programot.
2009.09.24 11:38ictpressEszkalálódhat a böngészőháború, miután a Google egy olyan kiegészítő modult készített az Internet Explorerhez, ami a saját böngészőjéhez teszi hasonlóvá a programot. Azok IE felhasználók, akik letöltik a Chrome Frame nevű kiegészítőt, olyan mértékben növelhetik majd meg a böngészőjük sebességét és a képességeit, hogy elképzelhető, hogy rá sem ismernek majd a saját programjukra.
A kiegészítővel felturbózott Internet Explorerek a Chrome WebKit motorját használva fogják megjeleníteni a honlapokat és jóval több fejlett HTML5 funkciót használnak majd, mint amennyi a szoftverben eredetileg megtalálható. A Google munkatársai azért döntöttek a kiegészítő elkészítése mellett, mert a Microsoft nem volt hajlandó felhagyni az Internet Explorer hatos változatának a támogatásával, a nyolc éve megjelent szoftver pedig rengeteg pluszmunkát ad a fejlesztőknek, mivel a mai böngészőtől eltérő módon jeleníti meg a honlapokat.
"A fejlesztők nem engedhetik meg maguknak, hogy figyelmen kívül hagyják a hatos Internet Explorer igényeit, ezért aztán vagy arra kényszerülnek, hogy csökkentsék az alkalmazásaik képességeit, vagy pedig kerülőutakat kell kidolgozniuk. A Chrome Frame lehetőségeit kihasználva viszont olyan dolgokra is képesek lehetnek majd a webes alkalmazások, amiket korábban csak a számítógépre telepített szoftverek segítségével lehetett megoldani. Az új kiegészítő modul nyílt forráskódú lesz, és az Internet Explorer hatos, hetes és nyolcas verzióihoz lehet majd letölteni"- olvasható a Google blogján.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06