Óvakodj a szeretettől!
Valentin-napra gyúrnak a hackerek
Valentin (vagy Bálint) napja nem csak a virágosok és édességárusok egyik kedvenc ünnepe: a hackerek is lelkesen várják, hogy közelebb férkőzzenek anyagi forrásainkhoz. A rossz hír az, hogy cserébe még csak meg sem tudjuk lepni szeretteinket.
2008.02.13 18:10ma.huAz FBI szerint különösen nagy óvatossággal kell kezelni a Valentin-napi villanyleveleket. A népszerű ünnepet ugyanis sokan arra használnák fel, hogy hozzáférjenek olyan adatainkhoz, amelyek nem véletlenül maradnak egyébként titokban.
Nagy valószínűséggel egy Storm Worm vírus érkezhet tehát a levelesládánkba, ha kéretlen üzenetet találunk a ládánkban. Így gondolkodik a Trend Micro is, akiknek kimutatása szerint egyre több rosszindulatú üzenet érkezik Oroszországból - immár a második helyre küzdötte fel magát, megelőzve Kínát is. Így Amerika és Oroszország termeli a kéretlen levelek egyharmadát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06