Elsöprő többségben a trójaiak
Magunk tesszük fel számítógépünkre a károkozókat
Az esetek döntő többségében magunk telepítjük a számítógépes károkozókat, - derül ki egy, több százezer hazai felhasználó adatai alapján készült statisztikából.
2009.03.01 16:13ma.huAz ESET Magyarországra vonatkozó, több százezer hazai felhasználó adatai alapján készült statisztikája szerint a februári toplistán elsöprő többségben vannak a trójaiak.
A magukat ingyenes alkalmazásnak, hasznos segédprogramnak, aranyos kölyökkutyás virtuális képeslapnak vagy éppen kereskedelmi programok használatát lehetővé tévő licenckulcs-generátornak álcázó kártevők elve ugyanaz.
Az aktuális toplistát a Win32/TrojanDownloader.Swizzor vezeti, melyet sokszor a torrent letöltések sebességét optimalizáló segédprogramnak álcáznak készítői.
A trójai azonban ehelyett reklámprogramokat megjelenítő komponenseket tölt le és telepít a számítógépre, így aztán nemhogy gyorsulna a számítógépünk, de a felugró reklámablakokkal is meg kell majd küzdenünk.
A dobogó második és harmadik helyezettje - a WMA/TrojanDownloader.GetCodec és a Win32/Agent - is hasonló megtévesztő program, mindkettő ingyenes tartalmakat, például .mp3 fájlokat ígér a felhasználók számára.
Érdekesség, hogy a Valentin napi álképeslapokban terjedő Win32/Kryptik is bekerült a top10-es listába, és 6. helyével megelőzte a hirtelen kirobbanása miatt nagy visszhangot kiváltott Confickert, ami a 7. helyen végzett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


