Hamarosan megkezdődhet a sorozatgyártása!
Életmentő szenzor, ami egy kulcstartón is elfér
Egy akár kulcstartón is hordható apró szerkezet tíz másodperc alatt képes megállapítani, hogy működnek-e az alapvető életfunkciók és van-e lehetőség elsősegélynyújtásra -
2009.02.09 19:14ictpressA készüléknek köszönhetően az elsősegélyt nyújtó ember azonnal megtudhatja, hogy van-e remény, érdemes-e elkezdeni a beavatkozást vagy már túl későn érkezett a helyszínre. A megoldás előnye a többi hasonló rendszerrel szemben a gyors reakcióidő mellett a nagy megbízhatóság és az alacsony ár.
Különösen utóbbinak köszönhető, hogy a terméknek hamarosan megkezdődhet a sorozatgyártása. A szenzorra nagy szükség lenne, hiszen a szív- és érrendszeri betegségek a világ fejlett államaiban, például hazánkban is a leggyakoribb halálozási indokok között szerepelnek. Gyakran a gyors és megfelelő segítség megléte, illetve hiánya határozza meg, hogy a bajba jutott ember túléli-e a szívinfarktust, a szívrohamot vagy sem.
Ezekben az esetekben tényleg igaz, hogy minden perc, sőt másodperc számít és döntő lehet. Amennyiben ugyanis leáll a keringés és több mint tíz perc telik el, az illetőnek gyakorlatilag minimálisra csökkennek a túlélési esélyei - derül ki az SG.hu informatikai hírportál írásából.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
- 6:18 Szent László királynak állít emléket a jegybank új érméje
- 22:17 Rómában új díszkivilágítást kapott Traianus császár piaca
- 20:14 Antal Csaba díszlettervező a francia Művészetek és Irodalom Érdemrend lovagi fokozatát vehette át
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06