Megmenekülhet a Palm
A CES sikere volt a Palm Pre
Néhány hónappal ezelőtt egy lyukas fityinget sem tettünk volna arra, hogy a Palm valaha is talpraáll. A cég termékeinek felhasználói szerint a cég évek óta csak vegetál, nem találja saját magát, útkeresésben van. Lehet, hogy a Pre-vel megtalálta az ösvényt?
2009.01.13 09:48Z., ma.huA Palm hosszú idő óta végre olyan terméket jelentett be, amely miatt a fanatikusok végre valóban izgalomba jöhetnek: megjelent a Palm Pre okostelefon a vadiúj Web OS operációs rendszerrel.
A telefon teljes képernyője érintésérzékeny, a billentyűzet pedig kicsúsztatva tűnik elő. A képernyő átmérője 3,1 hüvelyk, felbontása 480x320. A csúszka ívelt alakú, olyan, mint amilyet a Sony-Ericsson Experiájában is láthattunk. A mobilban helyet kapott egy 3 MP-s kamera (LED vakuval), WiFi, bluetooth, és egy ujjas "böködőterület", amit elsősorban navigációra lehet használni.
Az elem (az iPhonéval szemben) cserélhető, és a készülék mini-USB-n keresztül csatolható számítógéphez. Természetesen a háttértár USB-s "pendrájvként" is használható. Zenehallgatáshoz szabványos kisjackes kimenetet kapunk és egy frankó zsinór nélküli töltőt. A készülék meglehetősen könnyű és könnyen használható egy kézzel.
A telefon új szoftveres platformon fut, a Web OS-en, amely a tervek szerint az összes webes tartalmat könnyedén fogja egyetlen felületre integrálni. Tulajdonképpen ez a készülék egyik legfontosabb jellemzője is: a neten található összes kontaktunkat (a Facebook-osokat, a Gmail-eseket, a Messengereseket, stb...) a Synergy fogja összegyűjteni és azokat egyetlen átlátható listába rendezi a Pre-n.
A dupla bejegyzéseket persze ellenőrizni fogja, azokat nem kell kézzel kigyomlálnunk - sőt, a naptáreseményeinkkel is ugyanezt teszi. A Web OS (hasonlóképpen az iPhone-hoz) nagyszerűen működik az ujjunkkal. A CES-en tartott bemutatókat billentyűzet és stylus nélkül vezérelték le.
Üdvözöljük a készülék megjelenését, reméljük, hamarosan szó lesz az európai (és hazai) terjesztésről is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


