WannaCry

Továbbra sem állt le a globális kibertámadás

Bár némileg csökkent intenzitással, de továbbra is tarol a pénteken indított globális kibertámadás. A szakemberek szerint a helyzet csak rosszabb lesz.

2017.05.13 20:21ma.hu

Bár egy 22 éves számítógépes szakértő rájött, hogy a WannaCry kódjában van egy megoldás, amivel lassítani lehet a kártevő működését, Darien Huss ötlete nem állította meg a kibertámadást. A "kill switch" kapcsoló Matthieu Suiche biztonsági szakértő szerint csak enyhítette az intenzitást, a megfertőzött gépek száma, főleg Európában, tovább emelkedik, a MalwareTech adatai szerint szombat estére már 180 ezer fölött jár.

A térképen új pontok tűntek fel Dél-Amerikában, Afrikában, Ausztráliában, illetve Ázsia Kínán kívüli részén is. Magyarországon is több pont van már.

Hiába a sok biztonsági intézkedésnek, a jelenleg is fertőző más variánsok mellett a támadás indítói hamarosan újabbakat indítanak útjukra. Biztonsági szakértők szerint a pénteken indult globális támadás mögött komoly érdekek húzódnak és nagy mennyiségű pénz, egyértelmű, hogy semmi oka nincs leállni a rossz szándékú titkos csapatnak.

Saját számítógép fertőzöttségének megelőzéséhez frissíteni kell a Windowst, XP esetén itt talál megoldást, ha újabb a Windows, akkor pedig itt.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.