900
Belsős lopta el a Morgan Stanley kiemelt ügyfeleinek adatait
A cég vagyonkezelő alapjánál dolgozó munkatárs kilencszáz ügyfél adatait tette fel az internetre.
2015.01.06 13:35ma.huA Morgan Stanley hétfőn jelentette be, hogy egyik munkatársuk kilencszáz kiemelten fontos ügyfelük nevét és számlaszámát tette közzé az interneten. Az ellopott adatok között ugyan nem szerepeltek jelszavak vagy társadalombiztosítási számok, de mivel a számlákon nagy összegeket tartottak, így is érzékeny információknak számítanak. A cég felvette a kapcsolatot az érintett ügyfelekkel.

A Morgan Stanley vizsgálata szerint az adatokat egyik, a cég vagyonkezelő alapjánál dolgozó munkatársuk szivárogtatta ki. Azt egyelőre nem tudják, hogy külsősök is segítették-e - ahogy azt sem, hogyan kerültek fel az információk az internetre. A kiszivárogtatót azonnali hatállyal elbocsátották, és a bűnüldöző hatóságokat, valamint az illetékes felügyeleti szerveket is értesítették az esetről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06