Hét megabites sebességgel
Internetezés napenergiával
Az új eljárással a nappanelek közvetítik a szélessávon érkező jeleket, és a működéshez szükséges energiát is a napfényből nyerik.
2014.04.10 18:55MTI
Forrás: pureLIFI
Napenergiás technológiát fejlesztettek az internetezéshez skót kutatók - áll az Edinburghi Egyetem csütörtöki közleményében.
A technológia lehetővé teszi az önellátó, vezeték nélküli kommunikációt a városoktól távol eső vidékeken, a fejlődő régiókban, ahol nincs még kiépített internetes infrastruktúra, illetve vészhelyzetekben is - írta a közlemény.
A rendszer prototípusai másodpercenként nagyjából hét megabites sebességet értek el, ez pedig egyenlő a hagyományos vezeték nélküli hálózatok sebességével.
A kutatás az Edinburghi Egyetem úttörő Li-Fi technológiájára épül, mely LED-lámpák által küldött jelekkel végzi az internetes adatátvitelt.
A napenergiás Li-Fi a legtávolabbi helyeken is elérhetővé teszi a világhálót, és a vezeték nélküli kommunikáció sokféle lehetőségét teremti meg - idézte a közlemény Harald Haas, a kutatás vezetője szavait.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
- 9:48 Görög Márta: helyre kell állítani a megrendült közbizalmat
- 7:49 Tarr Zoltán: teljes körűen átvilágítjuk az NKA-t
- 16:01 Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
- 14:59 Gulyás Gergely nem feltételezi, hogy diktatúrát akarna Melléthei-Barna Márton
- 12:52 Ruszin-Szendi Romulusz: kellő felhatalmazást kaptam, hogy megkezdjük a honvédelem megújítását
- 6:43 Egy szilveszter utáni képpel riogatják az embereket, hogy ez maradt az alakuló ülés bulija után
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


