Hatalmas siker az iPhone 3G
Egymillió iPhone ment el a hétvégén
Az új iPhone 3G értékesítése még csak pénteken kezdődött, az első hétvégén már világszerte egymillióan vették át a készülékeket. Azonban nem ment minden simán...
2008.07.15 19:33Z., ma.huAz Apple az iPhone 3G-vel egyidőben számos terméket és szolgáltatást vezetett be vagy cserélt le. A régi .Mac márkától megszabadult, ennek a helyét a MobileMe fantázianevű szolgáltatás vette át. A MobileMe-n keresztül a felhasználók tárhelyet kapnak az Apple-től, ahova saját videóikat vagy képeiket tölthetik fel, megtekinthetik naptárjaikat vagy a címjegyzéküket, illetve a tárhelyet “FTP-ként” is használhatják. A MobileMe bonyolítja le egy felhasználóhoz tartozó Apple gépek/telefonok közötti adatszinkronizációt is.
Nos, a .Mac-MobileMe átmenet egy cseppet sem zajlott problémamentesen. A .Mac szerverek leálltak, a stafétabotot pedig a MobileMe szervereinek kellett volna átvenni, ez pedig korántsem sikerült tökéletesen. A Me.com csütörtökön elérhetetlen volt, pénteken délre pedig mindösszes félórányi uptime-ot tudott felmutatni, azt is több részletben. A problémákat péntek estére sikerült kiküszöbölni, azóta a szolgáltatás hibátlanul működik.
Az új iPhone-nal egyidőben kellett volna megérkeznie a régi iPhone-ok és az iPod touch 2.0-s verziójú szoftverének is. A szoftverfrissítés azonban sokszor a korábbi 1.1.4-es szoftver mutatta a legaktuálisabbnak. Később, amikor már letölthetővé vált az iPhone 2.0-s szoftver, akkor viszont a telefon aktiválását végző szerverek nem bírták a hatalmas igénybevételt, és kidőltek, a felhasználók pedig nem tudtak mit kezdeni az aktiválatlan kütyüikkel. Amerikában az Apple és az AT&T üzleteiből is aktiválatlan iPhone-okkal küldték haza a vásárlókat, arra kérve őket, hogy az új telefonjukat otthon, iTunes segítségével aktiválják. Néhány óra múlva szépen lassan újra életre keltek a szerverek, így a felhasználók elvégezhették a szükséges beállításokat.
Nemcsak a szoftverfrissítéssel volt gond, az értékesítése váró készülékek száma sem volt elegendő. Sok helyen, főleg Európában, a boltok csak 20-30 készüléket kaptak, így rengetegen mentek haza iPhone 3G nélkül. Azonban az Apple még így is egymillió készüléket adott el a hétvégén, az iPhone platformra készült alkalmazásokból pedig már tízmillió kelt el az App Store-ban. Mi ez, ha nem példátlan siker?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


