Újabb támogatás autósoknak
Egy praktikus hordozható navigáció a Panasonictól
A Panasonic bejelentette a Strada CN-GP50N hordozható navigációs rendszer európai piacra dobását. Maga a Strada elnevezés az út, utca jelentésű olasz szóból származik, olyan új irányzatot jelölve az autós navigáció területén, amely az ember, a jármű és az utak közti kapcsolatra helyezi a hangsúlyt.
2008.05.20 09:17ma.huA CN-GP50 5” (12,5 cm) széles, érintőpanellel és grafikus felhasználói felülettel (GUI) ellátott kijelzője kiemelkedően praktikus és jól látható. Hangvezérlési funkciója vezetés közben is lehetővé teszi az úti cél megadását, anélkül hogy az utazás biztonsága ezzel veszélybe kerülne.
Az utazás biztonságát segíti elő a Bluetooth kihangosítója is, mellyel könnyedén telefonálhat miközben telefonja a táskájában vagy a zsebében van. A vezetést az is segíti hogy ha olyan kereszteződéshez közeledik, amelynél be kell kanyarodnia, a kijelzőn narancssárga szín jelöli a számára megfelelő sávot, és hangnavigálás figyelmezteti erre. Ilyen módon még ott is, ahol először járunk felkészülten végezhető el a sávváltás, utolsó pillanatban történő kapkodás nélkül.
A hangnavigálás 21 nyelven lehetséges, és 37 ország térképét tartalmazza az adatbázis. Ha pedig a GPS-adatok vételét például magas épületek vagy hegyek akadályozzák, a GPS Asszisztencia funkció egyéb hozzáférhető információk alkalmazásával pótolja azok hiányát. Ezáltal a jármű pozíciója nyomon követhető marad a navigációs rendszer kijelzőjén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


