A liberalizáció ébresztette fel azt az igényt
Gázkereskedő rendszert vett az MVMP
A multi-utility (több közműves) ellátás irányába elmozduló MVM Partner az IP Systems megoldását választotta földgáz-kereskedelmi tevékenységének informatikai támogatására.
2012.05.22 13:47ma.huA tavalyi évben összesen 11,89 milliárd m3 volt hazánk földgázfelhasználása, ebből a versenypiacon 7,88 milliárd m3 került hasznosításra, míg a háztartások fogyasztása 3,47 milliárd m3 volt.
A piac telítettsége következtében más szektorokhoz (pl. a telekommunikációs vagy környezeti szolgáltatások) hasonlóan az energiaszolgáltatás területén is egyre inkább megfigyelhető az elmozdulás a multi-utility ellátás irányába. A villamosenergia-versenypiacon mára vezető szerepet betöltő MVM Partner is ezért lépett be kereskedőként a csaknem 8 milliárd m3 éves felhasználású földgázversenypiacra, mely tevékenység támogatására informatikai megoldást keresett.
„Bár a gyökereink a villamos energiában vannak, a versenypiacon dolgozó kereskedő cégként nem tehetjük meg, hogy csak egy típusú energiafajtához ragaszkodjunk. Inkább szeretnénk kihasználni a két terület szinergiáját. Ezért olyan informatikai támogatást kerestünk, mely integrálható a már meglévő rendszereinkhez (CRM, számlázás, ügyviteli rendszerek), másrészről pedig biztosítja az energiafelhasználás és kapacitások optimalizálásához szükséges analitikát” – mondta Major György, az MVM Partner vezérigazgatója.
Az MVMP szakemberei az IP Systems Kft. Trading Energy Platform nevű rendszere mellett döntöttek, mivel ez volt a legkiforrottabb megoldás, amely esetében a rendkívül szoros bevezetési határidő is biztosítható volt.
„Az energiapiacon végbement liberalizáció ébresztette fel azt az igényt, hogy az energiakereskedelmet informatikai megoldásokkal támogassuk. A Trading Energy Platform koncepciójának kialakításakor így alapvető szempont volt, hogy olyan egységes energiakereskedelmi rendszert valósítson meg, amely egyaránt alkalmas földgáz- és villamosenergia-kereskedelmi tevékenység támogatására az iparági legjobb gyakorlatok, valamint a törvényi megfelelőségek figyelembe vételével” – magyarázta Füzi Ákos, az IP Systems ügyvezető igazgatója.
A Trading Energy Platform bevezetésekor az IP Systems szakembereinek a rövid határidőn és az integráción túl számos egyéb kihívásra is választ kellett adniuk, így például a szoftvernek mind a tárolói, mind a szállítórendszeri használat támogatását biztosítania kellett, vagyis a földgáz keletkezési helyétől az ügyfél ellátásáig elősegíteni az MVMP üzleti folyamatait.
„A technológia előállításában és szakmailag egyaránt jelentős segítséget nyújtott számunkra az IP Systems, összességében azt a profizmust kaptuk, amire számítottunk” – mondta a projekt eredményeiről Major György hozzátéve, hogy az együttműködés a jövőben is folytatódik, hiszen az IP Systems a rendszer átadása óta is támogatja az üzemeltetést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:34 Az EU egy vagyont biztosít az európai és ukrán védelmi ipar fellendítésére
- 18:31 Sikeresen visszatért a Sencsou-19 űrhajó legénysége a kínai űrállomásról
- 16:27 A Sztálingrád elnevezést kapta Volgográd repülőtere
- 14:18 Több százezer ember maradt áram nélkül súlyos viharok nyomán az USA-ban
- 12:17 Többen meghaltak egy étteremben keletkezett tűzben Északkelet-Kínában
- 10:15 Kanadai miniszterelnök: Kanada soha nem lesz az 51. amerikai állam
- 8:14 Eurostat: csökkent tavaly a közúti balesetben elhunytak száma az EU-ban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06