Független megoldás?
Áttörést hozhat a mobiltelefonos fizetésben egy magyar találmány
Áttörést hozhat a mobiltelefonos fizetésben az az új találmány, amely lehetővé teszi a bankoktól és mobilszolgáltatóktól független mobiltelefonos vásárlást és számlafizetést.
2011.09.19 15:51MTIA találmányt a Cellum Global Zrt. szakemberei mutatják be a hétfőtől csütörtökig a franciaországi Nizzában rendezendő NFC világkongresszuson - derül ki a közleményből.
Az NFC (Near Field Communication) technológia egy rádiófrekvencia alapú vezeték nélküli kommunikációs szabvány, amely a chipen tárolt adatok átvitelére szolgál. Alkalmazása során az NFC chippel felszerelt kártyát vagy más hordozót néhány centiméterre kell tartani attól a készüléktől, amely a tárolt adatot (legyen az utalvány összeg, személyi azonosító vagy közlekedési menetjegy) leolvassa és értelmezi.
Először a plasztikkártyák piacán jelent meg a technológia, de használják már fizetési megoldásokban, illetve néhány külföldi nagyvárosban intelligens közlekedési bérletként.
A plasztikkártyák esetében széles körben alkalmazott érintésmentes NFC-technológia telefonba integrálása világszerte új, sokszor még kísérleti szakaszban lévő fejlesztés. A plasztikkártyától eltérően a mobil NFC a készüléktől energiát is vehet fel, értelmezheti a kamera által közvetített jeleket, így jóval összetettebb feladatok ellátására képes. A mobil piac különböző szereplőinek azonban még nem sikerült közösen elfogadott, standardizálható megoldást találniuk, így nem alakult ki általánosan használható technológiai szabvány.
A közlemény szerint a magyar Cellum csoport világújdonsága megkerüli az átmeneti megoldásokat, így univerzálisan alkalmazható. Az új termék ötvözi a mobil-független NFC-kártya és az NFC-képes mobiltelefon előnyeit, megoldást kínál azokra a problémákra, amelyek eddig akadályozták a technológia gyorsabb nemzetközi terjeszkedését.
Az innováció lényege, hogy a mobilkészülék egyfajta "adathidat" hoz létre a központi számlakezelő és a kártya között. Az alkalmazás "technológia-független", vagyis nem függ sem a bankok, sem a mobil hálózati szolgáltatók technológiájától. A kártyán tárolt egyenleget bármely NFC-képes mobiltelefonnal lehet használni. A megoldás biztonságos, mivel maga a telefonkészülék nem tárol adatot, így hackerek sem tudnak hozzáférni - hangsúlyozza a Cellum.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06