Özönvíz
Durvul a helyzet: gátszakadás volt Japán keleti részén
Japán keleti részén a heves esőzések következtében megáradt egy folyó, amely a gátat átszakítva elöntötte a közeli város egy részét.
2015.09.10 11:24MTI
Az Ibaraki prefektúrában lévő Kinugava folyó mintegy 80 méteren átszakította a gátat és elöntötte a 65 ezer lakosú Dzsoszó város nagy részét.
A helyi katasztrófavédelem adatai szerint az ár több embert elsodort. A mentésben katonákat is bevetettek. A mentőalakulatok helikopterekkel is igyekeznek az embereket elszállítani az elárasztott területről. Sokan az épületek magasabb pontjára húzódva, kezükben ruhát lobogtatva próbálják észrevétetni magukat. A hömpölygő ár járműveket ragadott magával, illetve fából épült lakóházakat tépett le alapjairól. Egy nőnek nyoma veszett, házát sárlavina borította be.A víz egy cég raktárából sok gázpalackot elsodort. A hatóságok felszólították a lakosokat, ha ilyen palackokra bukkannak, ne nyúljanak hozzájuk, mert elképzelhető, hogy azok megsérültek, és gáz szivárog belőlük.
A fővárost, Tokiót is heves esők érték, de a helyzet Ibaraki és Tocsigi prefektúrákban a legsúlyosabb. Ez utóbbi területen a hatóságok 90 ezer embert szólítottak fel otthonuk elhagyására. A Sinkanzen gyorsvonat közlekedését részlegesen felfüggesztették.
Japán középső és északkeleti részén az elmúlt három napban több mint 600-700 milliméter csapadék hullott.A heves esőzéseket a kedden lecsapó Etau tájfun idézte elő. Az ország legnagyobb szigetét, Honsút ugyanakkor egy másik trópusi vihar, a Kilo is fenyegeti, amely hamarosan eléri partjait. A rendkívüli időjárási körülmények miatt szerdán az országban számos repülőgépjáratot töröltek, miközben a hatóságok mintegy félmillió embernek javasolták, hogy elővigyázatosságból hagyják el lakhelyüket.
És ez "csak" a tegnapi helyzet:
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:07 Pakisztán újabb rakétatesztet hajtott végre a fokozódó indiai feszültség közepette
- 6:54 Orosz Igla-S légvédelmi rakétákat kapott India a Pakisztánnal fokozódó feszültségek közepette
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06