Vihar
Állt a víz a fővárosi aluljárókban, áramszünet több pesti kerületben - képek!
Szokatlan természeti jelenségről van szó, ugyanis a rendkívül heves eső következtében a város több, mélyebben fekvő pontján bokáig-térdig ért a víz.
2015.08.18 07:52MTIA vihar és a heves esőzés következtében a fővárosban a késő esti órákban több aluljáróban áll a víz, a pesti oldalon több városrészben áramszünet van - mondta az MTI-nek hétfőn Boross Norbert, az ELMŰ szóvivője.
Szokatlan természeti jelenségről van szó - állapította meg a szóvivő a jelentős mennyiségű csapadék kapcsán, utalva arra is, hogy a rendkívül heves eső következtében a város több, mélyebben fekvő pontján bokáig-térdig ér a víz.
A pesti oldalon, elsősorban a főváros történelmi központjában több régi építésű ház pincéjében víz lepte el a kábeleket és a transzformátor-állomásokat, emiatt az életvédelmi berendezések automatikusan kikapcsolták az áramszolgáltatást. A szóvivő szerint tíz-húsz ilyen hibahely van jelenleg (egy transzformátor-állomás akár három-négy házat is ellát).
Boross Norbert elmondta: nem tudni, meddig tart ez az áramszünet, ez attól is függ, hogy meddig esik az eső, s hogy utána a tűzoltóknak mikorra sikerül kiszivattyúzniuk a vizet a pincékből. Ezt követően várni kell a száradásra is, bár - mint a szóvivő hozzátette - a melegnek köszönhetően kedden várhatóan már helyreállhat az áramszolgáltatás.
Az MTI információi szerint jelenleg a Nagykörút jelentős részén, a Kálvin téren, de a budai oldalon is több helyen nem működnek a közlekedési lámpák.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06

Kinyomtatom

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


