Folyamatosan dolgoznak a tűzoltók
Vidéken is pusztít Yvette
Autókat, benzinkutat, fákat rongált meg a vihar.
2014.05.15 13:15MTI
Két helyen is autókat rongáltak meg a szél miatt kidőlt fák Zalában, de benzinkút és áruház tetőlemezeit is megbontotta a vihar - közölte honlapján csütörtökön a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Nagykanizsán a Deák téren dőlt rá egy fa az alatta parkoló személyautóra, Keszthelyen pedig a Sopron utcában rongált meg egy autót a ráboruló vadgesztenyefa. Zalaegerszegen egy benzinkút, Keszthelyen egy hipermarket tetőborítását bontotta meg a szél, veszélyeztetve ezzel a gyalogos és járműforgalmat.
A városüzemeltető Via Kanizsa Nonprofit Zrt. arról tájékoztatott, hogy a rendkívüli időjárási körülmények miatt csütörtök reggel lezárták Nagykanizsán a Sétakert gyalogútjait. A parkban a szél tövestül kidöntött egy koros vadgesztenyefát, amely fennakadt a környezetében lévő növényzeten, de a balesetveszélyt csak a vihar elmúltával tudják elhárítani.
Zala megye több településén villany- és telefonkábeleket szakítottak el, néhány esetben családi házra dőltek a fák, számos helyen pedig utakat torlaszoltak el a kifordult fák és a letörött ágak. Személyi sérülés sehol nem történt.
Fák dőltek az úttestre és villanyvezetékekre Békés megye több településén. Szerda délután óta 17 esethez riasztották a tűzoltókat - tájékoztatott a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
Nagy Szilvia közölte: Békés megye egész területén citromsárga riasztás van érvényben a széllökések miatt, és a tűzoltókat továbbra is fakidőlésekhez riasztják.
Mezőkovácsházán és Battonyán légvezetéket szakítottak le a szél, Szarvason, Békésszentandráson, Tótkomlóson, Orosházán és Mezőberényben úttestre, Békéscsabán járdára, Nagykamaráson pedig telefonoszlopra dőlt fa. A helyi hivatásos és önkéntes tűzoltók a forgalmi akadályokat felszámolták. Személyi sérülés nem történt.
Békéscsabán több száz fogyasztónál nincs áram a Lencsési lakótelepen, mert két fa a villanyvezetékre dőlt. A fákat már eltávolították, a forgalom is megindult az érintett útszakaszon, és már az áramszolgáltatás helyreállításán dolgoznak a szakemberek - mondta Nagy Szilvia.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
- 10:04 Ékszerteknős-invázió - Tatabányán és Veresegyházon már megkezdték az eltávolításukat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06