Idén mindenütt bekavarhat
Az egész világ időjárását módosíthatja a csendes-óceáni El Nino
Az El Nino éghajlati jelenséggel járó melegedés azzal a következménnyel járhat, hogy az idei még forróbb év lesz, ami a mezőgazdaságban hatalmas veszteségeket okozhat.
2014.03.07 17:29MTI
MTI, archív
Ausztráliára és Afrika déli részére szárazság sújthat le, Dél-Amerika egyes vidékei aszályosak, mások csapadékosak lehetnek. Peru szenvedheti meg leginkább: áradásokat és gyengébb halhozamot eredményezhet az El Nino.
A világ néhány táján kedvező lehet a változás. Kevesebb hurrikánnal kell számolni Amerika atlanti partjainál, az aszályos Kaliforniában és az Egyesült Államok déli államaiban több esőt hozhat a jövő tél.
Az Egyesült Államok fagyos északi államainak következő tele viszont enyhébb lehet. A Nemzeti Óceáni és Légköri Hivatal (NOAA) csütörtökön tette közzé El Nino-jelentését.
A ciklikusan jelentkező természetes éghajlati jelenség a Csendes-óceán egyenlítői térségének felmelegedése, amely a trópusi tengeráramlatokkal és szelekkel áll összefüggésben. Amikor felbukkan, az egész bolygón megváltoznak a hőmérsékleti és csapadékviszonyok.
Mike Halpert, a NOAA időjárás-előrejelzési igazgatója szerint az El Nino okozta hatások nyárra alakulhatnak ki. Az utolsó komoly El Nino 1997-1998-ban volt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


