Hurrikán Dél-Mexikóban
Raymond óránként 160 kilométeres sebességgel érkezik
A mexikói polgári védelem narancsszínű riasztást adott ki vasárnap este a déli Guerrero és Michoacán szövetségi államokra a Raymond hurrikán közeledése miatt.
2013.10.21 09:26MTI
A szóban forgó államok csendes-óceáni partján nagyon sok eső várható a következő 72 órában - közölte a meteorológiai szolgálat vezetője sajtótájékoztatóján.
Guerreróban elővigyázatosságból kitelepítették a lakosokat az árterekről és a földcsuszamlás-veszélyes domb- és hegyoldalakról. Már mintegy tízezer embernek kellett biztonságos helyre költöznie. A tengerpart közelében élőknek, dolgozóknak azt tanácsolták, hogy deszkázzák vagy fóliázzák be ablakaikat, és ne hagyjanak olyan tárgyakat a szabadban, amelyek balesetet vagy kárt okozhatnak az erős szél és az eső hatására.
Mexikón még három másik vihar vonul végig a következő három napban, és a természeti csapások összesen 21 szövetségi államot érintenek, de a Raymond a legerősebb közülük, óránként 160 kilométeres széllökésekkel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06