Tízezer dollárt kell leperkálni
F-1: Lewis Hamilton büntetést kapott
A McLaren-Mercedes hivatalosan is elismerte, kevesebb üzemanyagot töltöttek az autóba az időmérő edzés utolsó részében, de mindezt nem szándékosan tették.
2010.06.13 17:25f1-live.huA McLaren elfogadja a szövetség döntését, miszerint 10 ezer dollárt kell befizetniük az FIA bankszámlájára a történtek miatt.
Az F1-live.hu beszámolt arról, hogy Lewis Hamilton elvesztheti az időmérő edzésen megszerzett első helyét, miután nem teljesítette a megadott idő alatt a levezető korét, mely az érvényben lévő szabályok értelében akár visszasorolással is járhat.
A brit versenyző végül megúszta az esetet egy megrovással és egy 10 ezer dolláros csekkel.
Martin Whitmarsh azt nyilatkozta: "Eleget tettünk az előírásoknak. Nem tűztük ki célunknak azt, hogy ezt tegyük és nem Lewis hibája volt. Hibáztunk és hoztunk egy döntést. Képesek lettünk volna visszahajtani a bokszba, de akkor nem lett volna elegendő üzemanyag az autóban a mintához, ezért döntöttünk most így. Mindezt a mintavétel miatt tettük, ami előírás. Nem hiszem, hogy a jövőben ennek lesz folytatása a többi csapat részéről. Azt hiszem túl nagy kockázattal járna, ha ezt a csapatok rendszeresen meghúzná."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


