Webber a legjobbkor lendült formába
A Red Bull nem gondolkodik Räikkönen szerződtetésén, Webber kell nekik
Az osztrák istálló mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy jövőre is Sebastian Vettel-Mark Webber párossal vágjon neki a szezonnak.
2010.05.17 10:55f1-live.huA csapat főnöke, Christian Horner és a Red Bull motorsport tanácsadója, Helmut Marko is Webber szerződésének hosszabbítását favorizálja. Mark Webber a lehető legjobbkor lendült csúcsformába. Talán nem ostobaság azt állítani, hogy Mark jelenleg a legjobb formában versenyző pilóta a mezőnyben. Spanyolország után az elmúlt hétvégén Monacóban is első helyet ünnepelhetett.
A szerződése még idén érvényét veszíti, amit egyelőre nem újítottak meg az ausztrál versenyzővel. A helyére leginkább 2007 világbajnokát, Kimi Räikkönen-t mondják. Most, hogy Mark csúcsformában van, a finn „Jégember” egyre inkább háttérbe kerül, aki idén a Citroen junior csapatánál versenyez. „A vágyunk az, hogy Vettel-lel és Webber-rel folytassuk.” – mondta Helmut Marko.
Marko nem győzte dicsérni Markot.
„Webber technikailag nagyon, nagyon jó. Marko hozzátette, természetesen tárgyalni fognak Webber fizetéséről is. Az ausztrál piaci értéke egyre csak nő, egyelőre megállíthatatlannak tűnik. Időközben Christian Horner is elégedetten nyilatkozott az ausztrálról. Szerinte hihetetlen formában van és kitűnően illeszkedik a csapathoz. Christian megerősítette, leghamarabb május végén ülnek majd tárgyalóasztalhoz, de nagyon pozitívak. „Nagyon boldogak vagyunk Mark szereplése miatt. Fontos tagja ő a csapatunknak, olyan korban van - 33 éves - amikor azt mondtuk, csak egy évre írunk alá, nem pedig hosszú évekre."
„A kapcsolatunktól függ, hogy hogyan döntünk majd a végén. Fantasztikusan vezet és nagyon megbecsült tagja a csapatunknak. Ha majd eljön az idő, hogy leüljünk megbeszélni a dolgokat, nem fog sokáig tartani." Ha igazak a hírek, akkor sietnie kell a „bikáknak”, mivel a Ferrari állítólag erősen érdeklődik Webber iránt. Ha Felipe Massa elhagyja az olaszokat, akkor a Red Bull-hoz szerződhet, épp Webber helyére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


