Új lehetőség szívbetegeknek
Nagy sikerre számíthat - Jön a kombinált vérnyomáscsökkentő!
A szívgyógyászok Chicagóban zajló óriáskongresszusán óriási sikere volt az új gyógyszerkészítményeknek, közöttük egy kombinált vérnyomáscsökkentő tablettának.
2008.04.03 13:30MTI
Nagy érdeklődést keltett a hirtelen szívhalál fokozott kockázata miatt kiemelten veszélyeztetett, infarktus után otthonukba távozó betegek gondozásának ismertetése. Fölvetették, hogy ha az ilyen betegek hozzátartozóit nem csupán megtanítják szívroham esetén az újraélesztés technikájára, hanem a lakásban a szívritmuszavar megszüntetésére alkalmazható elektromos műszert, automata defibrillátort is tartanak, az javítja a szívbeteg családtag túlélési esélyét.
Az Egyesült Államokban és Ausztráliában 7001 súlyos szívbeteget és családját vonták be ebbe a tanulmányba. A vizsgálatban résztvevők felének lakásába kihelyeztek defibrillátorkészüléket, aminek megfelelő használatára valamennyi családtagot kiképezték, bár ez azért volt aránylag egyszerű, mert ezek a drága szerkezetek gyakorlatilag automatikusan, hibátlanul működtek, csak az elektródákat kellett szükség esetén a beteg testére helyezni.
A betegek másik csoportjának családját ugyanúgy kitanították, hogyan kell az esetleges, életveszélyes rosszullétet fölismerni és azonnal elkezdeni az újraélesztést, de defibrillátort, ha arra szükség volt, csak a sürgősen hívott mentő alkalmazott.
A két csoportban életveszélyes ritmuszavar, újraélesztést szükségessé tevő állapot a megfigyelési idő alatt gyakorlatilag ugyanannyiszor fordult elő és bebizonyosodott: a beteg életét, túlélési esélyét az dönti el, hogy a közelében lévő, segítőkész emberek azonnal elkezdik-e a mellkas nyomását, a szívmasszázst, az újraélesztést.
A rögtön kéznél lévő defibrillátor az eredményt nem javította számottevően. A kutatók hangsúlyozták: eredményeik aláhúzzák annak fontosságát, hogy már iskoláskortól kezdve mindenki megtanulja az újraélesztés technikáját, ami ráadásul az új tapasztalatok szerint mind egyszerűbb.
A mesterséges lélegeztetés csak vízbefulladásból való mentés esetén szükséges, egyébként a mellkas percenként százszor történő összenyomása, a szívmasszázs, ha rögtön kezdik, jó esélyt ad az újraéledésre.
![]() | [2/2] | |
|
||
Kapcsolódó írások:
- Szívbetegek ápolása szívbetegítő feladat
- A pesszimista szívbetegek előbb halnak
- A nagyfokú sugárzás szívbetegséget okozhat
- A horkolás kapcsolatba hozható a szívbetegségekkel
- A szívbetegség diagnózisát ritkán követi étrendváltás
- Szívbeteg babák gyógyszeres kezelése
- Fokozza a szívbetegséget a szorongás és a depresszió
- A fogszuvasodás és a szívbetegség kapcsolata
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


