Az ombudsmanhoz fordulnak
A TASZ szerint nincs megoldva a HIV-fertőzöttek gondozása
A HIV-fertőzötteket fogadó gondozóhelyek nem készültek fel a betegek fogadására a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szerint, ezért a jogvédő szervezet az ombudsmanhoz fordul - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
2010.04.06 14:37MTIEgy januártól érvényes rendelet értelmében a megyei, valamint a fővárosi kerületi bőr- és nemibeteg-gondozó intézetek is végezhetik a tünetmentes HIV-fertőzöttek gondozását, a TASZ által végzett felmérésből azonban az derült ki, hogy az új gondozóhelyek egy része még csak nem is hallott a rendeletmódosításról, ahol pedig hallottak róla, ott sem technikailag, sem szakmailag nem készültek fel a betegek fogadására.
A jogvédő szervezet közleményében emlékeztetett arra, hogy Medgyaszai Melinda, az Egészségügyi Minisztérium azóta lemondott szakállamtitkára még januárban úgy nyilatkozott, hogy mindenhol megvan a felszerelés, a gondozóhelyek szakembereinek pedig tanulniuk kell.
Közölték továbbá, hogy az Országgyűlési Biztos Hivatalához fordulnak, mivel a jogszabály végrehajtása érdekében nem születtek meg a kellő rendelkezések, nem tették meg a kellő intézkedéseket, ezáltal sérül a jogbiztonság elve, valamint sérül a legmagasabb testi és lelki egészséghez való jog, hiszen - mint írják - a HIV-pozitívak továbbra sem tudják igénybe venni a lakóhelyükhöz közelebb eső, törvény biztosította szolgáltatást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


