Intsen búcsút a kórházi fertőzéseknek
Gránátalma kenőcs fertőzések ellen
Kenőcsöt lehet készíteni a gránátalma héjából, mellyel az olyan kórházi fertőzések kezelhetők, mint például a nagyon veszélyes methicillin rezisztens (ezzel az antibiotikummal szemben ellenálló) Stapyhlococcus aureus (MRSA) baktérium okozta infekciók.
2009.12.24 14:55medipress.huKísérletsorozatok segítségével a londnoi Kingston Egyetem kutatói kiderítették, hogy a gránátalmahéj fertőzésellenes hatását erősíti, ha C-vitaminnal és fémsókkal kombinációban adják. Sikerült olyan kenőcsöt kifejleszteniük, mely felveszi a harcot a gyógyszerekkel szemben ellenálló kórokozókkal is, amit a kutatócsoportot vezető Declan Naughton áttörésnek minősített. Naughtonék kiderítették, hogy a gránátalmahéj és a fémsók kombinációja a leghatékonyabb az MRSA ellen, míg a C-vitamin hozzáadása a többi gyakori kórházi fertőzés ellen bizonyított.
Mivel a kórházi fertőzések gyakorisága egyre nő, az ilyen és ehhez hasonló eredményekre sürgető szükség van. Mivel élelmiszert használtak fel a kenőcs előállításához, kevesebb mellékhatásra lehet számítani, és a szer alkalmazása sem ütközhet nehézségekbe. Az eredmények a British Journal of Biomedical Science és a BMC Complementary and Alternative Medicine legfrissebb számaiban olvashatók.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


