Csökkenthető a skizofrénia rombolása
Segíti a skizofréneket hallás- és látásproblémáik kezelése
Ha sikerül a tizenéves skizofrén betegek hallás- és látásproblémáit időben felismerni, csökkenthető az elmebetegség romboló hatása, állítják a New York-i Orvostudományi Egyetem kutatói.
2009.12.15 14:35medipress.huDr. Daniel C. Javitt és munkatársai megállapították, hogy alapvető érzékszervi problémák okozzák a tudathasadásos betegek számos bonyolultabb kognitív eltérését. A gyermekkorban még jól működő látó- és hallórendszer skizofréneknél tinédzser korban romlani kezd, évekkel előbb, mint hogy megjelennének a betegség komplexebb tünetei, nyilatkozta Javitt.
„Sokat tudunk már arról, hogy mire képesek és mire nem a skizofréniában szenvedők. Munkánk célja, hogy jobban megismerjük az agy működését, valamint azonosítsuk a kognitív károsodást jelző biomarkereket, melyek alapján elkülöníthető a skizofrénia az Alzheimer-kórtól és más betegségektől.” - magyarázta a szakember.
Javitt kutatócsoportja arra jött rá, hogy skizofréneket látás- és hallásproblémáik hátráltatják az olvasásban, a figyelem koncentrálásában és a szociális szerepek megértésében. Sikerült olyan biomarkereket találniuk, melyek segítségével kiszűrhetők a korai beavatkozásból profitáló betegek. Eredményeikről az Amerikai Neuropszichofarmakológus Kollégium hollywoodi kongresszusán számoltak be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:37 Horrorbaleset az M1-esen - el kellett takarni a helyszínt - képek
- 14:35 Meteorológia: az idei szezonban először mértek a Balatonnál óránként 100 kilométerest meghaladó széllökést
- 12:12 Vihar - Leszakította egy szegedi egyetemi épület tetejét a vihar
- 10:08 Vihar - Az orkán erejű szél ledöntötte a sápi református templom tornyát
- 8:05 BRFK: nem indul eljárás a megtiltott gyűlés résztvevői ellen
- 6:04 Újból földrengést mértek Csongrád közelében
- 22:03 Vihar - Meteorológia: a heves zivatarok elhagyták az országot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06