Álmatlan éjszakák a pénz miatt
A gazdasági válság hatással van a lelki egészségre is
A Wall Street hullámvasútja sok amerikai számára nemcsak pénzveszteséggel, hanem álmatlan éjszakákkal és lelki feszültséggel is jár - állítják a tudósok.
2008.10.15 08:15medipressAz emberek annál idegesebbek, minél közelebb vannak a nyugdíjhoz és minél több pénzt fektettek be a részvényekbe és a bankoknál. Ez az idegesség a családtagokra is kihat, a párok veszekednek az anyagiakon és a gyerekekre is átragad a feszültség.
A válság több embert érint, mint szeptember 11-e, a krízisvonalakhoz jóval több hívás fut be. „Ha vesszük a benzinárak emelkedését, hozzáadjuk az otthonok elárverezését, a nagyobb hitelintézetek és befektetési bankok bedőlését, az áremelkedéseket, a tőzsdekrachot és a krach utáni tőkeinfúziót, szorongás a négyzeten lesz az eredmény” – magyarázza Josh Klapow, a birminghami Alabama Egyetem egészségügyi szervezési tanszékének docense.
Csak ront a helyzeten az, hogy a vezetők sem tudják, mikor oldódik meg a helyzet, a legsúlyosabb a helyzet a Wall Streeten dolgozók esetében. Kenneth Ruge, a New York-i Marble Főiskolai Templom lelkésze és tanácsadója elmondta, több alvászavarral, gyomor-bél-problémával, súlyosabb légúti fertőzésekkel, gyakoribb nyugtatószedéssel és alkoholfogyasztással találkozik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


