Megoldás a rossz lehelet ellen is
Feketeteával az egészséges fogínyért
A feketeteáról már kiderült, hogy egészséges, de eddig nem tudtuk, hogy a fogínynek is jót tesz. Sőt, az egészségesebb fogak és a rossz lehelet legyőzésének záloga.
2008.10.14 11:53ideal.huAz Illionisi Egyetem kutatói kimutatták, hogy a tea úgy járul hozzá az általános szájhigiéné javításához, hogy felveszi a harcot a szájban élő baktériumokkal. Az italban található teaflavinok és catechinek meggátolják a baktériumok szaporodását a szájban. Ráadásul, mivel csökkentik a szájszagért felelős hidrogén-szulfid termelődését, frissebbé teszik a leheletet. További előnyös hatása a feketeteának, hogy csökkenti a fogszuvasodást, mert fluorid található benne, valamint tannin, amely meggátolja, hogy a lepedék lerakódjon a fogakon - márpedig a fogzománcot kikezdő baktériumok abban élnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06