Romlik a hallása?
A hirtelen hallásromlás előre jelezheti a súlyosabb betegségeket
Tajvani kutatók adatai szerint a hirtelen halláscsökkenés korai jele lehet egy későbbi agyérkatasztrófának
2008.07.01 13:18medipress.huA kutatók 1423, hirtelen szenzorineurális halláscsökkenéssel (SSNHL) kezelt beteg ötéves kórtörténetét megvizsgálva észrevették, hogy ezeknél a pácienseknél közel másfélszer gyakrabban alakult ki agyérkatasztrófa (stroke, gutaütés), mint a kontrollcsoportban lévő vakbéllel kezelt betegeknél.
"Mivel a kórtörténetben szereplő adatok nem minden esetben megbízhatók, ezért egyelőre még korai lenne messzemenő következtetéseket levonnunk - nyilatkozta Dr. Herng-Ching Lin, a kutatás vezetője, a Taipei Orvosi Egyetem munkatársa - Tudomásunk szerint eddig még senki nem igazolta a hirtelen halláscsökkenés és az agyérkatasztrófa kialakulása közti összefüggéseket, de azért nem árt óvatosnak lenni, és természetesen a további kutatások is elengedhetetlenek."
A kutatók minden esetre azt ajánlják a hirtelen halláscsökkenéssel kezelt betegeknek, vegyenek részt egy általános neurológiai vizsgálaton, és készítsenek vérvizsgálatot a stroke veszélyének kizárására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


