Vaú, de vékony vagy!
Kutyafuttában lesz fitt az ember
A kutyák napi mozgásigényének köszönhetően a gazdáik többet és gyorsabban sétálnak, valamint jóval hajlamosabbak a rendszeres testmozgással együtt járó aktív életmódra - állítják szakemberek a témában született felmérések és tanulmányok eredményeire támaszkodva.
2011.10.01 10:35MTIA kutyatulajdonosok rendszeres heti sétáinak mintegy kétharmadáért a kutyák a "felelősek" - derült ki egy több mint 1011 felnőtt megkérdezésével készített felmérésből, amely az állateledeleket gyártó Mars Petcare vállalat megbízásából készült. A gyermekes és állattartó emberek egynegyede rendszeresen látogatja a parkokat és egyéb szabadtéri helyszíneket a kutyáik miatt.
"Ha esik, ha fúj, a kutyával minden nap el kell menni sétálni" - mondta Sandra McCune, a The Health Benefits of Dog Walking for People and Pets (A kutyasétáltatás jótékony hatásai az emberre és a házi kedvencre nézve) című könyv társ-szerkesztője.
Mint hozzátette: a négylábúakkal közös séta egyúttal erősíti a társadalmi és a közösségi kapcsolatokat is.
"Amikor az emberek a kutyájukkal indulnak útra, akkor nagyobb valószínűséggel elegyednek párbeszédbe másokkal" - mondta.
A felmérés eredményei szerint a 65 éves, vagy annál idősebb kutyatulajdonosok mintegy 44 százalékának biztosít rendszeres heti testmozgást az eb sétáltatás.
Edzőpartnerekként a kutyák olyan energiát, lelkesedést és támogatást adnak az embernek, amely alapvető fontosságú az aktív testmozgáshoz - mondta Shirley Archer, az amerikai fitneszszervezet (American Council on Exercise, ACE) szóvivője. Idén ősszel az Egyesült Államok különböző városaiban működő Fiatalok Keresztény Egyesületei (YMCA) is mind megtartják a maguk kutyanapi programjaikat.
A Power of Pets (A házikedvencek ereje) elnevezésű kezdeményezés futással, sétával, jógával és egyéb fizikai tevékenységekkel várja az ebeket és gazdáikat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


