Telefonon vagy személyesen lehet jelentkezni
Gyöngyöspata: tanácsadó irodát nyitott a megyei kormányhivatal
A kormányhivatalt vezető kormánymegbízott tájékoztatása szerint: jogi, szociális, családi, munkaügyi, oktatási és áldozatvédelmi kérdésekben ad segítséget az állampolgároknak az a tanácsadó iroda, amelyet a Heves Megyei Kormányhivatal nyitott szerdán, Gyöngyöspatán.
2011.05.18 19:40MTIA helyi művelődési házban működő intézmény szolgáltatásait a település minden lakosa igénybe veheti; a kormányhivatal munkatársait pszichológus, pszichopedagógus, konfliktuskezelő szakember és szociális munkás is segíti - közölte Horváth László.
Mint elmondta, az irodában hetente egy alkalommal, szerdánként, előre meghirdetett időpontban várják a helyieket, akik telefonon vagy személyesen jelentkezhetnek be a gyöngyöspatai önkormányzatnál.
Az érdeklődők első alkalommal jogi és szociális problémákkal fordulhattak a Heves Megyei Kormányhivatal munkatársaihoz - tette hozzá Horváth László.
A Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjai március elejétől két héten át járőröztek Gyöngyöspatán, állításuk szerint a megszaporodott bűncselekmények miatt.
A Jobbik március 6-án - a rendőrség becslése szerint - mintegy ezer ember részvételével demonstrációt tartott a községben. Vona Gábor, a párt elnöke úgy fogalmazott, hogy "magyarpárti tüntetés" zajlott a faluban.
Az április 22. és 24. közötti időszakra a település határába katonai és önvédelmi alapismereteket oktató tábort hirdetett a Véderő elnevezésű szervezet, de a rendezvény megnyitását a rendőrség megakadályozta.
A tábornyitás tervezett napján 267 roma nő és gyermek távozott a településről Csillebércre és Szolnok-Tiszaligetre.
A feszültség ezután sem csökkent, és április 26-án összeverekedtek a Véderő tagjai a helyi romákkal. Három férfit kórházba szállítottak, a rendőrség három gyanúsított ellen indított eljárást, csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt.
Kapcsolódó írások:
- Gyöngyöspata: amerikai rendvédelmi tisztek jönnek Magyarországra
- Gyöngyöspatán az amerikai nagykövet szeme láttára balhéztak
- Gyöngyöspata: vizsgálóbizottságot javasol az LMP
- Balog Zoltán: elítélendő Richard Field gyöngyöspatai szerepe
- Jobbik: a kormány politikai haszonszerzésre használja a gyöngyöspatai bizottságot
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


