Elvégezték a feltárást
Második világháborúban elesett német katona földi maradványait találták meg Gödöllőn
Egy második világháborúban elesett német katona földi maradványait találták meg kedden a gödöllői Erzsébet parkban.
2011.04.26 17:33MTIPéterfi Csaba a városi önkormányzat kommunikációs igazgatója elmondta: több gödöllői lakos jelezte az önkormányzatnak, illetve a Honvédelmi Minisztériumnak, hogy a jelenleg felújítás alatt álló parkba, az Erzsébet-szobor mögötti területre a második világháborúban a városban elesett német katonákat temettek el.
A szükséges engedélyek birtokában a Német Hadisírgondozó Népi Szövetség elvégezte a feltárást, és kedden egy azonosítható katona földi maradványai kerültek elő - számolt be a kommunikációs igazgató.
A földi maradványokat a budaörsi katonatemetőben helyezik végső nyugalomra, a költségeket a német kormány fedezi - közölte Péterfi Csaba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


