Betép a beteg?
Engedélyezték az első kannabisztartalmú gyógyszert Csehországban
Bejegyezte az első kannabisztartalmú gyógyszert a cseh gyógyszerügyi hatóság, a SUKL - jelentette be hétfőn az intézet vezetője.
2011.04.19 15:34MTIA szájspray formájában forgalomba kerülő szert szklerózis multiplexben (SM) szenvedő pácienseknek írhatják fel.
"Örülök, hogy a Cseh Köztársaság egyike annak a nyolc EU-országnak, amelyek lehetővé teszik, hogy a súlyosan beteg páciensek használhassák a kannabisz kivonatát. Ez az első lépés a kannabinoidok orvosi célú alkalmazása felé országunkban" - mondta el Martin Benes.
A drogellenes ügyeket koordináló Jindrich Voboril az elmúlt héten jelezte, hogy vitát kezdeményez a marihuána legális használatáról az orvoslásban.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06