Nem találja a megbékélés útját a társadalom
Alkotmányozás: emléklapot adnak civilek az alaptörvényt megszavazóknak
A Civil Összefogás Fórumának (CÖF) képviselői pénteken arról beszéltek , hogy emléklapot adnak át hétfőn az alaptörvényre igennel voksoló országgyűlési képviselőknek.
2011.04.15 12:12MTISchulek Ágoston, a CÖF egyik alapítója arról beszélt, hogy amikor a médiatörvény kapcsán hazai és nemzetközi "hangoskodás kezdődött", lehetett látni, hogy ez egy ráhangolás, bemelegítés az új alkotmány elfogadására. Ez beigazolódott, torkaszakadtából kiabál mindenki, holott támogatnia kellene a jogszabály elfogadását mondta.
Csizmadia László szerint a magyar társadalom nagy keresztje, hogy nem találja meg a megbékélés útját. Az alkotmányozás kapcsán is jól látszik, hogy pártérdekből el akarják venni a nemzet örömét, megint nem lehet a nemzetnek katarzisérzése - mondta.
Tájékoztatása szerint honlapjukon több száz támogató szavazatot kaptak az emléklap átadása mellett; épp azért a civil társadalom nevében, személy szerint köszönik meg az országgyűlési képviselőknek az alaptörvény elfogadását.
Mészáros László, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület ügyvezető elnöke azt mondta: az új alkotmány irányt mutat az óhajtott mélyreható változásoknak.
Szíjártó István, a Százak Tanácsának ügyvivő elnöke a nemzet számára legfontosabb kérdések közé sorolta az életet, az oktatást, az egészségügyet, a kultúrát, a tudományt, a termőföldet és az alkotmányt. A Százak Tanácsa legutóbbi ülésén úgy értékelte, hogy az általuk kértek bekerültek az alaptörvénybe a kétkamarás parlament és a termőföld szigorúbb ellenőrzése kivételével - mondta.
Martényi Árpád, a Rákóczi Szövetség elnökhelyettese azt emelte ki, hogy az új alaptörvény a magyar nemzetről beszél.
Galgóczy Gábor, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnökhelyettese üdvözölte, hogy a keresztény szellemiség elképzelései alkotmányos szinten is megfogalmazódtak. Szerinte az, hogy az alaptörvény kimondja, hogy az állam keresztény alapokon nyugszik, Európában példamutató, hiszen az uniós alkotmányból ez a gondolat hiányzik.
Kapcsolódó írások:
- Alkotmányozás - bírósági vezetők az ország és az EU nyilvánosságához fordultak
- Alkotmányozás: Szili Katalin nemmel voksol
- Alkotmányban védené a vízvagyont az LMP
- Civilek: ismeretlenek az alkotmányozás céljai
- Mesterházy: az alkotmánytervezet csak a Fidesz érdekeit tükrözi
- Egymásnak estek a pártok az alkotmányozás felett az EP-ben is
- Alkotmányozás - Elvetette a Ház a vármegye elnevezést
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


