"Egyébként is kérdéses"
Lemondásra szólítja fel Járait az MSZP
Az MSZP szerint Járai Zsigmond kinevezése hitelteleníti a Költségvetési Tanácsot, amelynek függetlensége "egyébként is kérdéses".
2011.02.21 15:11MTIJózsa István szocialista országgyűlési képviselő hétfőn sajtótájékoztatón arra szólította fel Járai Zsigmondot, hogy mondjon le a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyelőbizottságának éléről, mondván a két tisztség súlyosan összeférhetetlen.
Járai Zsigmondot - akit az Országgyűlés novemberben választott meg a jegybank felügyelőbizottságának elnökévé - pénteken nevezte ki a Költségvetési Tanács (KT) tagjává Schmitt Pál köztársasági elnök. Józsa István szerint Járai Zsigmond kinevezésével lelepleződött, hogy miközben a kormány a Költségvetési Tanács hatáskörének növeléséről beszél, a testületben a kabinet elképzeléseit kívánják érvényesíteni. (A parlament tavaly decemberben döntött arról, hogy megszűnik a KT titkársága, és új háromtagú testület jön létre, amely a Magyar Nemzeti Bank elnökéből, az Állami Számvevőszék elnökéből és egy a köztársasági elnök által kinevezett közgazdászból áll.)
A szocialista politikus beszélt a jegybanktörvény hétfőre tervezett módosításáról is, amelynek értelmében a jövőben a monetáris tanács tagjait - az MNB elnöke és alelnökei kivételével - a parlament gazdasági és informatikai bizottságának javaslatára az Országgyűlés választhatná meg.
Józsa István ezt úgy értékelte: a javaslat sérti a nemzeti bank függetlenségét, mivel a monetáris tanács tagjait a kormánytöbbség így egyedül jelölheti. Emlékeztetett arra, hogy eddig a monetáris tanács négy tagja közül kettőt a miniszterelnök, kettőt a jegybankelnök jelölhetett, egymás jelöltjeivel kapcsolatban pedig kölcsönösen véleményezési joggal rendelkeztek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


