Aggódnak a kereskedők
Mi lesz a győri Dunakapu téri piaccal?
Aggódnak a Dunakapu téri piacért és az egzisztenciájukért a győri piactéren árusító őstermelők és kereskedők.
2011.02.19 16:53MTI
Mi a város szándéka a Dunakapu térrel, hol tart a projekt, mi lesz a sorsa a piacnak a felújítás után, és hol árusíthatnak ők a felújítás alatt? - a kereskedők ezeket a kérdéseket tették fel Somogyi Tivadar alpolgármesternek - aki a belváros önkormányzati képviselője is - nyílt levélben, amelyet a szombati piacnapon a helyszínen szándékoztak átadni a politikusnak. Az alpolgármester azonban nem jelent meg, így a sajtó képviselői előtt ismertették álláspontjukat.
Bakodi Béla, a kereskedők szóvivője azt mondta: kérdéseikre eddig egymásnak és a tényeknek ellentmondó válaszokat kaptak. Azt még megértik, hogy Borkai Zsolt polgármesternek az országgyűlési képviselőség és a MOB-elnökség mellett alig jut ideje a helyi dolgokra, de az eddigi egyeztetéseken az illetékes vezetőktől sem kaptak nyílt, őszinte választ a piac sorsával kapcsolatos felvetéseikre - fogalmazott. "Szó szerint elbeszéltünk egymás mellett" - mondta.
A piacosok hangoztatták: nem szeretnének kimenni a belvárosból, nem akarják cserben hagyni a belvárosban élő családokat, idős embereket. Szóltak arról is, hogy hajlandóak lennének befektetni a tervezett átalakításhoz megfelelő megjelenésű elárusítóhelyekbe. Leginkább attól félnek, hogy több száz család - kereskedők és bedolgozók - tönkremennek, munkanélkülivé válnak, ha az árusítás ellehetetlenül.
A Dunakapu téri ügy előzménye, hogy a város a tér felújítását és rendezvényi térré alakítását tervezi. Ennek keretében új burkolatokat, utcabútorokat kapna a tér, amely alatt mélygarázst létesítenének.
Somogyi Tivadar alpolgármester elmondta: hivatali elfoglaltsága miatt nem tudott eleget tenni a hívásnak, a Széchenyi Egyetem diplomaosztóján képviselte a várost. Az üggyel kapcsolatosan közölte: a piac elhelyezését megoldják, a helyekre vonatkozó ajánlatokat március közepére megteszik. Hozzátette: még semmi sincs eldöntve, a tervezésre most írták ki a közbeszerzési pályázatot, áprilisban kezdenék a régészeti feltárást, és ha különösen nagy értéket rejt a föld, akkor lehet, hogy ejteni kell a mélygarázs építésére vonatkozó elgondolást. Az alpolgármester ígéretet tett arra, hogy minden kérdésben egyeztetni fognak a kereskedőkkel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06