Távozik Tiba Zsolt
Fővárosi Közgyűlés - Alig másfél óra alatt befejezte munkáját a testület
Alig másfél óra alatt befejezte munkáját a Fővárosi Közgyűlés pénteken. November 18-ával távozik hivatalából a fővárosi főjegyző, akinek lemondásához a Fővárosi Közgyűlés pénteki, zárt ülésén teljes konszenzussal hozzájárult. Tiba Zsoltnak a pénteki volt az utolsó munkaülése a testületben.
2010.11.12 11:12MTITiba Zsolt nem kívánt nyilatkozni a tervezettnél másfél hónappal korábbi távozásának okairól, és arról sem, hol helyezkedik el a jövőben. Az MTI-nek azonban azt mondta: más önkormányzatnál nem pályázott meg jegyzői állást, és belátható időn belül ezt nem is valószínűsíti.
Közölte, a mostani volt az utolsó munkaülése, ám még várhatóan részt vesz a közgyűlés november 17-ei, ünnepi ülésén. Elmondta, a november 19-e és december 31-e közötti időszakban majd aljegyző látja el a főjegyzői feladatokat. Búcsúzóul azt hangoztatta: nagy megtiszteltetés volt a számára a fővárosnál dolgozni, és az új városvezetéssel való rövid együttműködést is izgalmas szakmai munkának értékelte.
Közölte, jó szájízzel távozik, és jó munkát kíván a főpolgármesternek, a leendő új főjegyzőnek, a közgyűlésnek, az önkormányzati hivatalnak és - mint mondta - külön köszöni a sajtó képviselőinek, hogy az elmúlt években nagyon korrektek voltak vele. Szólt arról is, mivel lemondással távozik hivatalából, ezért nem kap végkielégítést sem. Tiba Zsolt helyére október 27-én főjegyzői pályázatot írt ki a közgyűlés; a posztot az új főjegyző 2011 január 1-jével töltheti be.
Az álláshely betöltéséhez előírt feltétel egyebek mellett az állam- és jogtudományi doktori vagy okleveles közgazdász képesítés, vagy okleveles közigazgatási menedzser szakképesítés, két év közigazgatási gyakorlat. A főjegyző a közgyűlésnek címzett levelében sem indokolta távozásának okát.
Tiba Zsolt korábban az MTI-nek arra emlékeztetett: 22 éve szolgálja a fővárost különböző beosztásokban. Mint fogalmazott, azt is szolgálatának tekinti, hogy tisztességesen, és korrektül távozik főjegyzői posztjáról.
Alig másfél óra alatt befejezte munkáját a testület
A képviselők tucatnyi napirendi pontról tárgyaltak, ezek között személyi ügyek, pályázatok, közbeszerzési ügyek szerepeltek, valamint Tiba Zsolt főjegyző novemberi távozása is szóba került. A közgyűlés a napirendi pontok többségét zárt ülésen vitatta meg.
A Fővárosi Közgyűlés novemberben még két ülést tart: a mostani ülést közbeszerzések lejáró határidői indokolták, november 17-én ünnepi ülést tartanak, míg november 24-én "rendes" közgyűlés lesz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


