Jön a szuper-környezetvédelmi alap?
Kötelező a biztosítás a veszélyes anyagot kezelő cégeknek
Komoly biztosítási piacot igényel a veszélyes anyagokat kezelők kötelező felelősségbiztosítása.
2010.11.03 07:31Magyar NemzetEzt válaszolta a Magyar Nemzet ezt firtató kérdésére Illés Zoltán, környezetvédelmi államtitkár.
A törvénymódosítás szerint minden veszélyes hulladékkal foglalkozó cégnek kötelező lenne felelősségbiztosítást kötni - mondta Illés Zoltán a lap szerdai számában. Jelenleg a veszélyes hulladék kezeléséhez pénzbeni biztosítékot kell letennie a vállalkozásnak, de azt az adott cég bármikor feloldathatja a zárolás alól, vagy akár hitelfedezetként is használhatja. Magyarországon 1000-1200 cég foglalkozik veszélyes anyagokkal.
Ha kötelező lesz a felelősségbiztosítás, akkor számuk akár fél éven belül 10 és 30 közé fog csökkeni a magas biztosítási költségek miatt.

Az államtitkár megjegyezte, hogy újból veszélyes anyaggá kell minősíteni a vörösiszapot, ahogy az Magyarország európai uniós tagsága előtt volt.
A Magyar Nemzetben megjelent interjúban Illés Zoltán szólt arról is, hogy több milliárd forinttal létre kellene hozni a "szuper-környezetvédelmi alapot", amelyre az elhagyott, biztosítás nélküli, időzített bombához hasonlatos veszélyt jelentó tározók felszámolása érdekében van szükség. Ilyen nagy összegre csak a magyar költségvetésből lehet számítani, és fedezete az éves szinten 100 milliárd forintot kitevő termékdíjbevétel lehet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


