Alig tizen hiányoztak 50-et
Igazolatlan hiányzások: eljutott az üzenet?
A megyei fenntartású szabolcsi oktatási, nevelési intézményekben eddig húsz-huszonöt tanuló lépte túl a tíz igazolatlan órát, az ötven óránál többet mulasztók száma pedig nem éri el a tízet. A megyei főjegyző szerint eljutott az üzenet az érintettekhez.
2010.09.30 08:34MR1- KossuthSzabolcs-Szatmár-Beregben a megyei fenntartású tizenegy oktatási, nevelési intézményben mintegy 4700 gyereket tartanak számon, közülük húsz-huszonöt tanuló lépte túl a tíz igazolatlan órát, az ötven óránál többet mulasztók száma pedig nem éri el a tízet.
Fazekas János megyei főjegyző úgy látja, ez annak köszönhető, hogy eljutott az üzenet az érintettekhez, a pedagógusok felhívták a szülők figyelmét a következményekre, az iskoláztatási támogatások felfüggesztésére.
A főjegyző megjegyezte: a napokban kell meghozni az első végzéseket. Soltész Miklós, a szociális, család- és ifjúsági ügyekért felelős államtitkár arra hívta fel a figyelmet Nyíregyházán, hogy miközben az ország közel ezermilliárd forintot költ a közoktatásra, négyezer gyerek eltűnik az általános iskolákból. Márpedig az alacsony iskolai végzettség az egyik legfőbb gátja a foglalkoztatási helyzet javításának.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


