Odavan Iván Gábor
MSZP: Orbán veszélyezteti a magyar EU-elnökséget
Az MSZP szerint Orbán Viktor miniszterelnök veszélyezteti Magyarország európai uniós elnökségét azzal, hogy "elmozdította" az ország állandó brüsszeli képviselőjét, Iván Gábort.
2010.08.24 11:55MTIA szocialista párt azután juttatta el közleményét az MTI-hez, hogy a Világgazdaság Online hétfőn arról számolt be: "helycserés támadással" cserél pozíciót a brüsszeli magyar EU-képviselet vezetője, Iván Gábor nagykövet és a zágrábi magyar nagykövet, Györkös Péter.
A lap azt írta, biztos forrásból származó értesülését megpróbálta megerősíteni az érintettekkel is, ám elzárkóztak a nyilatkozástól. Iván Gábor elmozdításáról adott hírt keddi számában a Népszabadság is. Az MSZP szerint a személycseréről szóló hír "talán nem is olyan megrázó a távhőemelések, a fideszes hazudozások, az antidemokratikus intézkedések, illetve törvények létrehozása időszakában", a szocialisták - mint írták - mégis úgy vélik, Magyarország nemzetközi megítélése szempontjából korántsem mellékes, "hogyan teljesítünk Európa színe előtt".
A legnagyobb ellenzéki párt álláspontja szerint Orbán Viktort már megint nem érdekelte a szakmaiság, szigorúan pártpolitikai alapon döntött, és lecserélte azt az Iván Gábort, aki évek óta foglalkozik az ország európai uniós elnökségi ügyeivel, rengeteg kapcsolattal és kiemelkedő témaismerettel rendelkezik.
Az MSZP-nek nem a váltás érzelmi részével van kifogása, sokkal inkább azzal, hogy az Iván Gábort váltó Györkös Péternek nincs kapcsolati tőkéje az EU-ban, és a folyó ügyekről sincs ismerete, márpedig ezeket a hiányosságokat kellene pótolnia szűk három és fél hónap alatt.
Erre nincs esélye, ezzel pedig lehetetlen helyzetbe hozta őt és különösen az országot Orbán Viktor az újabb felelőtlen döntésével - olvasható a közleményben.
Az MSZP végül felszólította a kormányt, hogy hagyjon fel a felelőtlen politizálással, ne ártson tovább az országnak sem gazdaságilag, sem külpolitikailag.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


