A képviselő a Fiatal Baloldalnak juttatta a pénzt
Zuschlag János elismerte büntetőjogi felelősségét is
Zuschlag János volt szocialista országgyűlési képviselő újabb beismerő vallomásában politikai felelőssége mellett elismerte büntetőjogi felelősségét is - hangzott el az MTV Híradójában csütörtökön.
2008.03.07 06:49MTIA hírműsor tudósítása szerint Zuschlag János ügyvédje azt mondta, védence azt nem ismerte el, hogy magáncélra fordította volna a pályázati pénzeket. Újabb beismerő vallomásában arról beszélt, hogy a Fiatal Baloldalnak juttatta a pénzt, és különböző rendezvényeket finanszíroztak belőle. A nap folyamán újabb kiskunhalasi férfit gyanúsított meg az ügyészség bűnpártolással, így már 15 gyanúsítottja van a Zuschlag-ügynek.
Zuschlag Jánost, az MSZP volt országgyűlési képviselőjét, a kiskunhalasi szervezet korábbi elnökét, az MSZP megyei szervezetének volt ügyvezető elnökét - társaival együtt - a megyei főügyészség különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett csalással gyanúsítja társadalmi szervezetek költségvetési támogatásainak szabálytalan felhasználása miatt. A nyomozás során kiderült, hogy a vizsgált egyesületek és alapítványok mintegy 75 millió forint pályázaton nyert pénz "rendeltetésszerű használatával" nem tudnak elszámolni.
Az ügynek már 15 gyanúsítottja van, közülük Zuschlag János mellett Katus Ferenc, az MSZP Bács-Kiskun megyei közgyűlési frakciójának volt tagja is előzetes letartóztatásban van. A harmadik letartóztatott személyt, Lados Istvánt, Zuschlag János korábbi személyi titkárát a kecskeméti ügyész indítványának megfelelően a szegedi nyomozási bíró házi őrizetbe vette. A bíróság jogerős határozatának indokolása szerint Lados István az eljárás során önmagára nézve teljes körű beismerő, társaira nézve terhelő vallomást tett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


