Politizáló házelnöknek készül
Péntektől Kövér László az új házelnök
Péntektől Kövér László az Országgyűlés elnöke: az új parlament második házelnöke Schmitt Pált váltja a poszton, aki augusztus 6-tól Magyarország államfője.
2010.08.05 09:27MTIKövér Lászlót a parlament nyári rendkívüli ülésszakának utolsó napján, július 22-én választotta meg az Országgyűlés az új házelnöknek. Elődje, Schmitt Pál, aki pénteken lép hivatalba a Sándor-palotában, két hónapig töltötte be a tisztséget.
A Fidesz országos választmányának elnöke a titkos szavazáson 304 igen és 50 nem szavazatot kapott; a rendszerváltás óta először fordult elő, hogy képviselőcsoport testületileg elutasította a házelnök személyét. Az MSZP előre jelezte, hogy nemmel voksol majd, és a frakcióvezető-pártelnök sem gratulált személyesen a megválasztáshoz.
A Fidesz elnöksége július 8-9-i alcsútdobozi ülésén tárgyalt a házelnökválasztás kérdéséről. Másnap, július 10-én Kövér László újságírói kérdésre közölte: vállalja a tisztséget.
Orbán Viktor szóvivője, Szijjártó Péter végül július 16-án jelentette be hivatalosan, hogy a pártelnök-miniszterelnök Kövér Lászlót javasolja házelnökjelöltnek a Fidesz-KDNP-frakció számára, amely egyhangúlag támogatta a politikus megválasztását. Kövér László, aki a Fidesz egyes számú párttagkönyvének tulajdonosa, 1990 óta tagja az Országgyűlésnek.
Kövér László az MTI-nek a megválasztását követően adott interjújában azt mondta: politizáló házelnöknek készül; célkitűzései között szerepel a Ház normálisabb működésének, tekintélyének megerősítése; a sajtóval, a dohányzással, a beléptetéssel, a parkolással kapcsolatos ügyek újragondolása; egy 2014-től, a kisebb parlamenttel összefüggő új házszabály előkészítése; valamint új, szakaszosabb parlamenti munkarend végiggondolása.
Lezsák Sándor, a parlament fideszes alelnöke korábban úgy tájékoztatta az MTI-t, hogy augusztus 6-án, pénteken - vagyis az új házelnök és az új államfő hivatalba lépésének napján - írja alá az Országgyűlés nyári rendkívüli ülésszakának utolsó ülésén elfogadott törvényeket. Közte például a gazdasági törvénycsomagot és a médiacsomagot is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


