Kivárják
Demszky: a fővárosi vezetés nem kíván cikluson túlnyúló döntéseket hozni
A főváros októberben leköszönő vezetése a következő hónapokban nem kíván olyan hosszú távú elköteleződéseket tenni, amelyek korlátoznák a következő városvezetés döntéshozatalát - közölte a Főpolgármesteri Hivatal kedden az MTI-vel.
2010.06.01 19:20MTIA közlemény szerint Demszky Gábor főpolgármester kedden, ötpárti egyeztetésen kifejtette, hogy a Fővárosi Közgyűlésnek a következő hónapokban - a már zajló beruházások felügyelete és ütemezése mellett - csak a folyamatban lévő uniós pályázatok kapcsán kell döntéseket hoznia, hiszen ezek határideje nem illeszkedik a ciklus befejezéséhez.
Ezekben az ügyekben a főváros vezetése arra törekszik, hogy a szükséges döntéseket az ellenzéki frakciók támogatása mellett hozza meg a Közgyűlés - írta hivatal sajtóirodája.
Mint hozzátették, a későbbiekben indítandó további uniós fejlesztések 90 százalékát korábban az ellenzék is támogatta, de ha az új városirányítás mégis változtatni akar a programokon, megteheti. A keddi ötpárti egyeztetést a Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén várható napirend és az önkormányzati ciklusban hátralévő egyes fontos testületi döntések kapcsán tartották.
A tanácskozáson minden fővárosi frakció képviseltette magát - olvasható a közleményben.
A Fővárosi Közgyűlés következő ülésén 109 napirendi pontról kell döntenie a képviselőknek, köztük a parkolási rendelet módosításáról, amelyet a parlament által kedden elfogadott új törvényekhez kíván igazítani a főváros vezetése.
Ezeken túl a következő időszakban az önkormányzatnak egyebek mellett egészségügyi műszerek beszerzéséről, iskolaigazgatók megbízásáról, intézmények működését lehetővé tévő beszámolók elfogadásáról kell döntenie - közölte a sajtóiroda.
A főpolgármester bízik abban, hogy a már érezhetően megkezdődött önkormányzati választási kampány nem bénítja meg a testületi döntéshozatalt, hiszen a főváros zavartalan működése minden politikai erő érdeke - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06