Milliós ügyek ügyek, aranypart
"Valamit sejtet": Siófok polgármestere visszautasította a Jobbik jelöltjének vádjait
Visszautasította és minden alapot nélkülözőnek nevezte Siófok fideszes polgármestere, Balázs Árpád az MTI-nek nyilatkozva hétfőn azokat az állításokat, amelyeket szórólapokon és internetes portálon fogalmazott meg vele szemben Léhmann György helyi ügyvéd, a Jobbik képviselőjelöltje.
2010.03.08 16:28MTILéhmann György egy általa kapott levélre hivatkozva tette közzé, hogy "a 2000-es évek elején adta el a város az aranyparti területeket, azon belül a nagyobbik részét az OTP Ingatlan Rt.-nek".
A szövegben azt állítják: a polgármester az OTP által felparcellázott területből ingyen jutott telekhez. "Hogy ezért tett-e valami engedményt vagy más stikliben is benne volt-e, azt nem tudni, de a kapott nagy értékű telek valamit sejtet!"- írták.
Balázs Árpád az általa a hétvégén észlelt szórólapok kapcsán közölte: a város nem adott el ingatlant az OTP-nek Siófok üdülőterületén, s az érintett ingatlan nem volt az önkormányzat tulajdonában, így az eladásban ő nem működhetett közre.
A fideszes polgármester hozzátette, hogy a családja 2003-ban az OTP Ingatlan Zrt.-től a meghirdetett listaáron, teljes és valós értéken vásárolt egy telket. Az ingatlan a vagyonbevallásaiban minden évben szerepelt, a vételárat adózott jövedelemből, banki átutalással egyenlítették ki, aminek a dokumentumait megőrizték.
Hangsúlyozta, hogy az önkormányzat vagyongazdálkodását számtalan alkalommal több hatóság vizsgálta - köztük az Állami Számvevőszék, az Államigazgatási Hivatal, az ügyészség, a rendőrség és a pénzügyőrség -, de a vagyongazdálkodásban visszaélésre utaló nyomot nem találtak.
Balázs Árpád közölte: bár a szórólapokon és az interneten terjesztett vádaskodás jogszerűtlen és etikátlan, a vádaskodó ellen annak mentelmi joga miatt nem indíthat jogi eljárást, ezért csak felszólította az ügyvédet arra, hogy hagyjon fel ezzel a tevékenységével.
Mint hozzátette, a képviselőjelölt mint ügyvéd könnyen hozzáférhet az ingatlan-nyilvántartáshoz, ezért is inkorrekt és csak politikai célokat szolgál az ilyen, minden alapot nélkülöző vádaskodás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


