Újpesti Fidesz: "Lépjen vissza a jelöltségtől!"
Boruzs András is sáros a BKV-botrányban?
A Fidesz újpesti szervezete felszólítja Boruzs András SZDSZ-es képviselőt, hogy mondjon le önkormányzati mandátumáról és lépjen vissza a parlamenti képviselőjelöltségtől.
2010.03.08 11:42MTIA BKV-nál sorozatosan kiderülő botrányok elérték Boruzs Andrást is, ugyanis a BKV Zrt. könyvvizsgálójának évközi jelentése szerint az SZDSZ budapesti elnöke tényleges munkavégzés nélkül vehetett fel bért a közlekedési vállalattól - indokolta a Fidesz felszólítását Bartók Béla, a Fidesz újpesti csoportjának elnöke hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írta, pártja felkéri Bokros Lajost, az MDF miniszterelnök-jelöltjét és Dávid Ibolyát, az MDF elnökét, hogy azonnali hatállyal vonják vissza Boruzs András képviselőjelölti támogatását.
Az MTI BKV-s forrásból pénteken azt írta, hogy munkakör nélkül foglalkoztathatták a BKV-nál Boruzs András SZDSZ-es képviselőt. Az egyik könyvvizsgáló cég BKV-t vizsgáló jelentésében rámutatott arra, hogy Boruzs András munkakör hozzárendelése nélkül szerepel az állományi listában, a társaság belső levelezési rendszerében azonban nem szerepel munkahelyi elérhetőséggel, és a munkaügyi szerződésében HR tanácsadó szerepelt.
A BKV azt válaszolta, hogy Boruzs András munkaviszonya 2009. november 24-én megszűnt és elrendelték az ügy társasági szintű kivizsgálását. A Heti Válasz című lap pénteki számában foglalkozott azzal, hogy az SZDSZ budapesti elnöke tényleges munkavégzés nélkül vehetett fel pénzt a BKV-nál. Boruzs András az MTI-hez is eljuttatott közleményében a cikkre úgy reagált, hogy a leírtakkal szemben az az igazság, "hogy éppen országos politikai szerepvállalásom miatt hagytam fel 20 éve végzett munkámmal".
A Fidesz a Legfőbb Ügyészséghez fordult az SZDSZ fővárosi elnökének BKV-nál történő foglalkoztatása kapcsán.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


