Draskovics is megjelent
Lesz előrelépés?Zárt ajtók mögött tanácskoznak rendőrök és romák
Mintegy húsz roma vezető érkezett szerda délután az Országos Rendőr-főkapitányság Teve utcai központjába Bencze József országos rendőrfőkapitány meghívására. A megbeszélésen megjelent Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter is.
2009.08.05 16:10MTIBencze József a hétfőre virradóra Kislétán elkövetett gyilkosság után hívta találkozóra a cigány kisebbségi önkormányzati képviselőket és roma szervezetek vezetőit, hogy tájékoztatást adjon a romák elleni bűncselekmény-sorozattal kapcsolatban.
A tavaly július óta tartó romák elleni bűncselekmény-sorozatnak eddig ötvenöt sértettje van, közülük hatan életüket vesztették. Legutóbb hétfőre virradóra Kislétán egy 45 éves roma nőt lőttek agyon, 13 éves gyermekét pedig életveszélyesen megsebesítették.
A meghívásnak mintegy húszan tettek eleget, köztük Teleki László romaügyekért felelős miniszterelnöki megbízott, Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat vezetője, Balog József, az Országos Cigány Önkormányzat elnökhelyettese és Makai István, a Fővárosi Cigány Önkormányzat elnöke.
A rendőrség részéről Bencze József országos rendőrfőkapitány mellett megjelent Petőfi Attila, a Nemzeti Nyomozó Iroda vezetője, valamint Turi András rendészeti szakállamtitkár.
A rendezvény zárt, a megbeszélés után Bencze József tájékoztatja a sajtót.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06