"Vannak még, akik a helyükön maradtak"
Almássy: meneszteni kellene a titkosszolgálatokat felügyelő államtitkárt
Bajnai Gordon miniszterelnöknek menesztenie kell Iváncsik Imrét, a titkosszolgálatokat felügyelő államtitkárt - jelentette ki Almássy Kornél független országgyűlési képviselő kedden Budapesten.
2009.07.28 15:24MTIAz UD Zrt. elleni "hadművelet" ügyének feltételezett kitervelői és végrehajtói lassan távoznak a posztjukról, ugyanakkor vannak még, akik a helyükön maradtak - mondta sajtótájékoztatóján Almássy Kornél. Hozzátette: Bajnai Gordon miniszterelnöknek ezért menesztenie kell Iváncsik Imrét, a titkosszolgálatokat felügyelő államtitkárt, Szilvásy Györgyöt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő éléről, és el kell érnie, hogy az MSZP ne nyújtson politikai menedéket "a mentelmi jog mögé bújó" Herényi Károlynak és Dávid Ibolyának.
Almássy Kornél úgy fogalmazott: "Dávid Ibolya, az MDF elnöke elgondolkodhatna, hogy amíg néhány éve az egyik legismertebb magyarországi politikusként emlegették, addig ma már mint köztörvényes bűncselekményekkel vádolt bűnözőként beszélnek róla igen sokan". A volt MDF-es politikus szerint Iváncsik Imrének azért is távoznia kell posztjáról, mert ő volt az, aki a média nyilvánossága előtt tagadta, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) felvétele került Dávid Ibolyához. Ezt a felvételt azután az MDF elnöke az ő megzsarolására használta fel - tette hozzá Almássy Kornél.
Felidézte: a Legfőbb Ügyészség már tavaly novemberben megállapította, hogy senki sem figyelte meg Dávid Ibolyát, "ő viszont rendelkezett lehallgatott telefonbeszélgetést tartalmazó CD-vel, amit jogellenesen használt fel". Újságírói kérdésre közölte: kártérítési pert indított Dávid Ibolyával szemben, hozzátéve, több tízmillió forintos kártérítésről lehet szó. Az UD Zrt. ügye tavaly ősszel robbant ki. Szeptember 12-én több napilap arról számolt be, hogy a cég ellen előző nap nyomozást indított az NBH.
Ugyanezen a napon Dávid Ibolya, az MDF elnöke sajtótájékoztatón jelentette be: a birtokába került hangfelvétel szerint több egykori és jelenlegi politikus is érintett lehet az ő személyére vonatkozó adatgyűjtésben. Az MDF elnöke e legfőbb ügyésztől és az Nemzeti Nyomozóirodától is soron kívül vizsgálatot kért, amelyet a Fővárosi Főügyészség később elutasított.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


