Le a falfirkákkal!
Graffitimentesítő programot indít a főváros
Huszonnégy órás graffitimentesítő szolgálat beindítását tervezi a főváros - erről Lakos Imre, a fővárosi önkormányzat városüzemeltetési bizottságának elnöke beszélt az MTI-nek az SZDSZ Budapest-kabinetének hétfői ülése után.
2008.02.04 17:05MTILakos Imre elmondta: a főváros egyik legnagyobb problémája a vizuális környezetszennyezés. A falfirkák jelentette probléma nem kifejezetten az önkormányzatra tartozik - hiszen az érintett épületek zömmel magántulajdonban vannak -, ám ha a városvezetés felelősséget érez ebben a helyzetben, akkor a program "élére kell állnia".
A 24 órás graffitifigyelő és -mentesítő szolgálathoz csatlakozó társasházak egy viszonylag alacsony - 10 ezer forintos nagyságrendű - összeg befizetésével kapcsolódhatnak be a programba. A szolgálat ennek ellenében egész nap figyeli az érintett társasházat, s az esetlegesen összefirkált felületet azonnal megtisztítják. Lakos Imre szerint a program a fővárosnak néhány tízmillió forintjába kerülne.
A politikus hozzátette: a program elindításához a főváros, a kerületek, az ingatlantulajdonosok, a társasházak és a rendőrség együttműködésére van szükség, a főváros ezért a közeljövőben felveszi a kapcsolatot az érintettekkel. A programot egy mintaprojekttel - jelesül a Nagykörút megtisztításával - kezdenék, majd fokozatosan terjesztenék ki a főváros egyéb területeire - nyilatkozta a városüzemeltetési bizottság elnöke.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


